Výběr z fotogalerie

Workshop s dravci a sovami

Před Vánocemi jsme se s Jardou rozhodli, že bychom si, po více než roce, mohli zafotit dravce. Vybrali jsme si workshop s Ondrou Prosickým v Herálci na Vysočině. Už jsme tu kdysi byli, ale na podzim, a stálo to za to.
Když jsem v pátek vyrazil, bylo u nás zataženo. Cestou drobně pršelo, potom hodně pršelo a nakonec přišla i hustá mlha. Ideální počasí na focení :-( Předpověď na víkend neslibovala nic lepšího a tak všech 10 fotografů, kteří se v Herálci sešli, mělo pěkně protažené obličeje.
V sobotu ráno sice nepršelo, ale byla mlha. Začali jsme letovkami orla stepního. Díky mlze to moc nešlo, ale nakonec tam nějaká fotka byla. Potom jsme se přesunuli do skal na orla skalního. Bylo to výš, mlha opadla a tak už to bylo lepší. Dopoledne jsme zakončili sokolem.
Odpoledne byly letovky sokola a raroha. Ty však byly spíš na podívání nebo snížení sebevědomí fotografů. Málo světla a rychlost dravců udělaly své. Později jsme měli příletovky káněte lesního a nakonec káně rudochvostou na statické fotky.
V neděli jsme začínali pálenkami na židovském hřbitově. Atmosféra toho místa byla velmi působivá, bylo plno nápadů, jak tam fotit, proto jsme tam vydrželi 2 hodiny. Fotky odtud jsou netradiční a působivé. Tohle focení se mi líbilo nejvíc z celého víkendu. Později jsme se přesunuli do lesa, kde nám naprosto spořádaně létal výr velký. Letovky chtějí trochu cviku a dostat je do ruky. Začalo se mi trochu dařit až na závěr focení. Času už moc nezbylo a tak jsme na závěr dali už jen několik fotek kalouse a sýce rousného.
V pátek večer jsem byl přesvědčený, že jsem jel na Vysočinu zbytečně a díky nepřízni počasí nevyfotím vůbec nic. Díky Helence a Ondrovi, kteří se nám celý víkend věnovali a díky jejich nápadům, se mi nakonec pár fotek povedlo. Velké DĚKUJI jim za prima zážitek! :-)

Sokol stěhovavý

Výr velký

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vstup do fotogalerie “Workshop zimní dravci”

15. března 2013
________________________________________________________________________________________________________

Napsat komentář