Výběr z fotogalerie

Barumka 2018

Na Barumce a vůbec na soutěži  jsem byl naposledy v roce 2012, kdy jsem ještě fotil pro Rally Journal. Pak se ale rozpadla foto parta a přestalo mne to bavit. Teď jsem ale viděl všude kolem silnic plakáty a vzpomněl jsem si na úžasnou atmosféru desetitisícového kotle na zlínském autobusáku  při večerní městské speciálce. A tak jsem v pátek odpoledne vyrazil do Zlína…na motorce na rally???!!! Jenže motorka je úžasné přibližovadlo  i na rally. Dostal jsem se s ní až ke vchodu do 21, snad 30 metrů od trati! A zpátky v pohodě předjedete kolony aut, snažících se vyjet z přeplněného Baťova areálu na hlavní silnici.
Historici začínali po sedmé, tak jsem tam byl asi o půl sedmé. To už mne vítal ostrý zvuk motoru na plné kule. To proháněl Martin Prokop svůj dakarský speciál. Vidět tento malý vysoký náklaďák řezat pravoúhlé zatáčky průmyslového areálu dveřmi napřed je parádní pozvánka na soutěž!
Historici začali ještě za světla a vůbec svoje stařenky nešetřili. Potom byla přes hodinu pauza a tak jsem vyrazil do tiskového střediska, kde se vyřizují akreditace. Šéfem střediska je pořád kamarád Roman, dokonce jsme se váhavě poznali a chvilku pokecali. Vyfasoval jsem media kartu a něco tak ušetřil:-) Díky návštěvě tiskáče jsem se už nedostal na autobusák:-( Ale i atmosféra kolem 21 byla skvělá! a špička jela plnou palbu pro diváky s do ruda rozžhavenými brzdovými kotouči.
Na běhání po erzetách se necítím a tak už jsem byl jen v servisní zóně, ale na dva servisy. V sobotu odpoledne byla serviska přeplněná diváky. Měli jsme tu sraz s vynikajícím fotografem (svěťák i Dakar) a kamarádem Petrem Luskem. Skoro jsme se nepoznali…co já přibral, on shodil:-) Půlhodinový pokec u kofoly byl plný vzpomínek na historky v úžasných časech před deseti lety.
V neděli jsem jel na ranní servis před osmou hodinou. Drobně pršelo a to byl rozdíl oproti sobotě. Bylo tam úplně vymeteno a stánkaři si z nudy okusovali nehty a pili vlastní kořalku.
Průběh samotné soutěže byl takový, jak má být a závodilo se až do posledních metrů. Top favorit Honza Kopecký začal zostra, jenže to hned v sobotu ráno přehnal, udělal na prvním Semetíně gumu a musel stahovat skoro 20 vteřin. Jakmile se dostal na dostřel vedoucímu Lukyanukovi, znovu defekt na druhé Březové a znovu skoro 20 vteřin. Honza je ale bojovník a tak to nevzdal a znovu stahoval. Rusa pojel na druhých Halenkovicích v neděli, nic nenechal náhodě, vyhrál i poslední dvě vložky a zaslouženě vyhrál. Z Kopeckého se stala ikona rallysportu na českých tratí, podobně jako dříve Loeb a později Ogier ve světě. Kam přijede, tam vyhraje a nezřídka to vyšperkuje i vítězstvím ve všech vložkách soutěže. Musí být černým stínem pro ostatní české jezdce, třeba pro plzeňského pilota Václava Pecha, který kraloval českým soutěžím před nástupem Kopeckého. Václav Pech však momentálně řeší nespolehlivou techniku Forda Fiestu R5. Tato Fiesta zůstala věrná své pověsti a Pech se na letošní Barumce svezl jen na dvou vložkách. Kopecký má dobře našlápnuto i v mistrovství světa WRC2. Tomuto šampionátu aktuálně vévodí!
Ale bylo s kým závodit! Kromě kompletní domácí špičky, s lídrem evropského šampionátu Rusem Lukyanukem, ale hlavně s továrním pilotem Hyundaie,  Španělem Dani Sordem. Dani své velké zkušenosti získal především v továrním týmu Citroen, kdy několik sezon sekundoval Ufonovi, fenomenálnímu francouzskému devítinásobnému mistru světa Sebastienu Loebovi. Sordo skončil nakonec třetí. Obdivoval rychlost domácích jezdců a litoval, že trať soutěže nezná…byl tu poprvé. Ale i o tu třetí příčku musel tvrdě bojovat. Nejdřív s Fábií druhého Rusa Gryazina, ke konci potom s jinou škodovkou, tentokrát domácího Jakeše. Třetí místo nakonec uhájil o pouhých šest desetin vteřiny.
Prostě soutěž,  jak má být!  Taková je rally!:-)

Zlínská 21

Vencovy holky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vstup do fotogalerie “Barum Czech Rally 2018”

5. září 2018


Napsat komentář