Výběr z fotogalerie

Cross Country Jeseníky

Můj první motovýlet a málem se nikam nejelo…
Po květnovém Slováckém okruhu mne Roman viděl na motorce a nabídnul mi, že pojede parta v srpnu do Jeseníků a jestli nechci jet taky. Jak už jsem napsal, nikdy jsem na takovém výletu nebyl, tak mě to docela heclo.
Jenže byl konec června a pořád se nic nedělo. Tak jsem volal Romanovi a dozvěděl se, že všichni v srpnu něco mají a tak je po výletu. Leda, že bych něco zorganizoval sám, když nemám co dělat…huba nevymáchaná! V Jeseníkách jsem mnohokrát byl a tak nebyl problém vybrat cíle. Spíš naopak – jak to všechno stihnout. Díky federální škole mám známé po celé republice, Jeseníky nevyjímaje a tak bylo kde přespat. Jen počet účastníků zájezdu se furt měnil. Začalo to u šesti pánů, pak to vypadalo jen na dvojku a nakonec jeli tři lidi a holka. Bylo proto potřeba slevit ze zásady “Doktore, bez bab!”:-) Vůbec to ale nevadilo, ba právě naopak. Alena je naprostý motorkářský pulec, ale s Fazerem. Pro nemotorkáře – Fazer je mrňavá silnička od Yamahy s nějakými 170 kily a naprosto zbytečnými 70kW otevřené šestistovky. Ale prý to byla jediná motka, ze které madam dosáhla na zem;-) Oba kluci měli Transalpy, což jsou silniční endura s dvojválcem z traktoru (pánové odpustí), které si pořád stejně pufají a hladce se houpou přes díry na silnicích. Moje maličkost oplývá síbíčkem od Hondy – takový rychlý malý náklaďák. Všichni členové jsou na horní hranici středního věku a tak si neměli co dokazovat, i když v každém občas chytnou saze. Jelo se tedy na pohodu, spíš kvůli cílům, než pro svezení na motorce a představte si, že jsme včetně přejezdu najeli jen 600 kiláků!!!
Roadbook se několikrát měnil, ale nikomu to nevadilo. Vadilo jen, že nejsilnějšího fechtla měla holka!!!:-) To mělo dopad při náhodném setkání s několika místními důchodci s choppery na benzínce v Jeseníku: Chlapi, čí je ten mrňavý Fazer? Snad né té holky. Chlapi, však ona má z Vás nejsilnější motorku! Chlapi, ku.va, tady je něco špatně!:-)
Top cílem byl osmý div světa – přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně s výjezdem k horní nádrži v 1300 metrech. O tuto atrakci je obrovský zájem, kapacita omezená a je třeba bukovat aspoň 14 dnů dopředu. Stojí to ale opravdu za to!!!
Spali jsme v Andělské Hoře pod širákem u rybníka, viděli kromě Dlouhých Strání, páru na Osoblažce, dožínky ve Slezských Rudolticích, poutní místa na Sv. Kopečku a Mariahilf, zlatokopecký skanzen v Zugmantlu, mechové jezírko na Rejvízu, opevněný kostel v Žulové, koupali se v krásném lomu Rampa v Černé Vodě a spoustu dalšího… Jezera v Polsku, Rychlebský výběžek se zámkem v Javorníku, koncem světa v Bílé Vodě a hlubokými lesy s vodopády v horách jsme prostě nedali. Snad příště….
Na začátku všichni říkali “Jen ne žádná dálnice!”. A jak nám byla dobrá ze Zábřehu do Otrokovic, když občas sprchlo a byli jsme už unavení!
Prostě žijeme a radujeme se z toho!:-)

Účastníci zájezduPoutní místo Mariahilf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vstup do fotogalerie “Cross Country Jeseníky”

17. září 2018


 

Napsat komentář